Hlavní Menu > Aktuální informace > 18. Sjezd KSČ
Vládnoucí strana Číny dnes svolala sjezd

2012/11/09

 

Vládnoucí strana, komunistická strana Číny, dnes svolala v Pekingu 18. sjezd. Generální tajemník ÚV KS Číny Chu Ťin-tchao v zastoupení 17. ÚV KS pronesl zprávu, ve které slíbil pokračování cesty socialismu s čínskými rysy.

Chu ve své zprávě pro všechny členy KS Číny zdůraznil, že socialismus s čínskými rysy, teorie čínského socialismu s čínskými rysy, režim čínského socialismu patří k zásadním úspěchům KS Číny a čínského lidu v uplynulých více než 90 letech, je nutné v tom pokračovat a vyvíjet. Pojem vědeckého rozvoje je nejnovějším výsledkem v rámci teorie čínského socialismu, stejně jako marxismus, Maova myšlenka, Dengovy teorie, myšlenky „tří zastoupení", což musí komunistická strana Číny dlouhodobě dodržet.

Letošní sjezd se právě koná v rozhodující etapě, kdy Čína vstoupila do „všestranného vzniku blahobytné společnosti". Chu ve své zprávě předložil novou žádost na všestranné budování blahobytné společnosti. Hlavními cíli je, že na základě rovnovážného a koordinovaného rozvoje se HDP Číny a příjmy městských a venkovských občanů dvojnásobně zvýší do roku 2020 ve srovnáním s rokem 2010.

Čína v budoucnu do hloubky provede reformy ekonomického systému, přitom klade důraz na respekt tržních pravidel. Podpoří příliv státních kapitálů do klíčových komor, které se týkají státní bezpečnosti a národního hospodářství. Podpoří vývoje soukromého hospodářství a zajistí rovnoprávnou konkurenci a podíl státní a soukromé ekonomiky na trhu.

Chu ve své zprávě mimo jiné zdůraznil reformy politického systému. Slíbil obecnou a dokonalou demokratickou politiku. Zajistí, aby prostí lidé cestou shromáždění lidových zástupců prováděli státní moc, přitom zvýší poměr dělníků, rolníků a intelektuálů v počtu lidových zástupců.

Kromě toho Chuova zpráva se také dotkla státní obrany, diplomacie, sjednocení státu a stranické výstavby.

( CRI)< Suggest To A Friend >
 
     <Print>